Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drzew jest samotnym z wielu zabiegów, o jakie musimy co roku zadbać by były daleko i stary młode. Pamięta więc również funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto ale mieć, że przycinaniem należy zająć zawsze we określonym momencie. Chce toż od wzoru zaś jego potrzeb, ale w grupy wyjątków będzie więc wczesna wiosna. Przycina się większość roślin, tylko nie wszystkie, warto więc dowiedzieć się na owy materiał coś więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, że tego muszą. Większość uprawianych w dzisiejszych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich wad – mimo że są atrakcyjne z artykułu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dopasowane do warunków. Wiele rodzajów zostało skierowanych z bardzo różnych części świata i jeszcze niekoniecznie muszą pamiętać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym rozciągają się znacznie dużo. Dla większości krzewów i drzew jest więc między innymi przycinanie.

Przycinanie sprawia na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temuż do ludzi, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo wskazane jest roślinom do jedzenia. Bez tego, niskie i centralne części rośliny powiększały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych jest więcej inny cel. Dzięki ograniczeniu liczbie gałęzi roślina rozwija bardzo większe, i nierzadko także smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Zasada jest tutaj bardzo przystępna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być wartościowe. Do przycięcia roślin wskazane istnieje niemało dni z dodatnimi temperaturami. Toż bardzo ważne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera pewno się to znacznie negatywnie odbić na ich formie. Nie można tego wyglądać również za późno. Najważniejszą granicą jest tutaj wypuszczanie przez rośliny liści. Jak to nastąpi, nie powinno się teraz ich w określonym roku przycinać. Nieco jednak inaczej sprawa uznaje się w sukcesu roślin, których kwiaty przedstawiają się na pędach zeszłorocznych. Te typy zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Trzeba zawsze mieć, że stoją rośliny, których przycinanie jest konieczne. Są tez takie, gdy na przykład wiele roślin wykorzystywanych do wykonywania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dokładnie, ale w wartości tworzy ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą także potrafi ono im bardzo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy utrzymują się najlepiej.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania wskazany będzie sekator. Może toż żyć mały sekator ręczny, albo większy – dany do szerszych narzędzi. Ważne by był srogi i pozwalał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które miażdżą i łamią gałęzie zamiast je ciąć jest bardzo niezdrowe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew i bzów należy także zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem towaru jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew noszący w bezpośrednim asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments