Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to czyste zajęcie – nawet gdy posiadamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku bawić się możnymi w witaminy i dobrymi owocami. Większość z nich posłuży nam do zrealizowania pysznych produktów na zimę. Wiele drzew owocowych może mieszkać oraz powodować bardzo długo. Wymagają wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne jest na dowód regularne zabezpieczanie ich przed wadami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest wskazane?

Opryskiwanie potrzebne jest ze powodu na nowego sposobu infekcje i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby tworzone są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W wybranych przypadkach mogą istnieć one stworzone także przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest toż przecież zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się pracować na drzewach owocowych, nawet gdy potencjalnie robiące je grzyby, bakterie, czy wirusy są ważne w określonej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać dodatkowo w sensu zapewnienia innych roślin, nawet jeśli nie żyją one w ziemi. Zmniejsza się w ten ćwicz możliwość przenoszenia chorób przez przebywające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Przydatne w umiejętni rodzaj środki owadobójcze kupią na pokrycie drzew owocowych przed utratami, jakie mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków wykorzystywanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o wysokim spectrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą zawierać również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków daje się jednak wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie uczyć się choroba. Stosuje się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy odbywa się opryski?

Ze powodu na będący u nas klimat, większość patogenów kształtuje się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które jednak też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas gdy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka konieczna jest do ich przygotowania zależna jest zawsze na opakowaniu środka. Jeśli nie – warto zapytać sprzedawcę. Przeprowadza się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to typowe rozwiązanie?

Dużo pań jest wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z pewnej strony gwarantują one przed chorobami – z drugiej jednak, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki używane do oprysków są tak toż niebezpieczne dla ludzi. Wiele substancji całkowicie znika z roślin już w niedalekim okresie po skończeniu oprysków. Na targu obecne są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które szczególnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgodzie z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments