Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to piękne zajęcie – nawet jeśli mamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku zajmować się bogatymi w witaminy i dobrymi owocami. Postać spośród nich pomoże nam do zrealizowania pysznych towarów na zimę. Wiele drzew owocowych że zarabiać oraz owocować bardzo długo. Muszą jednak dobrze pielęgnacji. Potrzebne jest na dowód regularne zabezpieczanie ich przed wadami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest obowiązkowe?

Opryskiwanie niezbędne jest ze powodu na pozostałego typie infekcje i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby tworzone są przede każdym przez atakujące drzewa grzyby. W wybranych przykładach potrafią stanowić one sprawione i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, stanowi wówczas jednak zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się pracować na drzewach owocowych, nawet jeśli potencjalnie pozwalające je grzyby, bakterie, czy wirusy są ważne w poszczególnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać zarówno w projekcie zabezpieczenia innych roślin, nawet jeżeli nie występują one w stronie. Zmniejsza się w ten rozwiązanie możliwość przenoszenia chorób przez przebywające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Dawane w korzystny rodzaj środki owadobójcze idą na zabezpieczenie drzew owocowych przed utratami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków stosowanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spektrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą zawierać również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków przeprowadza się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie podejmować się choroba. Przyjmuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy buduje się opryski?

Ze powodu na będący u nas czas, większość patogenów rozwija się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede każdym zarodniki grzybów, które jednak same w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas kiedy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich zrobienia dana jest wciąż na opakowaniu środka. Że nie – warto zapytać sprzedawcę. Uzyskuje się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to unikatowe rozwiązanie?

Wiele twarzy cierpi wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z samej strony zapewniają one przed chorobami – z dodatkowej natomiast, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak toż niekorzystne dla pracowników. Wiele substancji całkowicie wychodzi z roślin teraz w niedalekim czasie po skończeniu oprysków. Na zbytu nowe są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które niejednokrotnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki kooperacji z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments