Systemy CGM i FGM dla cukrzyków – refundacja dostępna także online

Systemy CGM i FGM dla cukrzyków – refundacja dostępna także online

Polecne i promocje

Za pomocą nowoczesnych systemów do kontroli poziomu cukru osoby z cukrzycą mogą jeszcze łatwiej i wygodniej żyć ze swoją chorobą. Obecnie systemy jak CGM i FGM stanowią nieodłączny element nowoczesnych terapii. Można otrzymać je również z refundacją NFZ – także wtedy, gdy zamówienia realizuje się w sklepach internetowych!

Czym są systemy CGM i FGM?

Aktualnie coraz więcej osób z cukrzycą korzysta z systemów CGM i FGM, które pozwalają na systematyczne monitorowanie poziomu glikemii, czyli inaczej poziomu cukru. Składają się one z odpowiednich czytników oraz sensorów, które mogą współpracować także z pompą insulinową, aby chory cały czas mógł utrzymywać właściwy poziom insuliny.

Systemy CGM (z ang. continous glucose monitoring) są całkowicie zautomatyzowane i pozwalają one na przekazywanie insuliny poprzez specjalne wkłucia podskórne do pompy insulinowej umieszczane najczęściej na brzuchu. Wtedy system mierzy poziom glukozy w czasie rzeczywistym i osoba korzystająca z niego nie musi samodzielnie podawać insuliny – pompa dawkuje ją automatycznie.

Systemy FGM (z ang. flash glucose monitoring) działają inaczej. W tym przypadku sensor umieszczony jest w skórze i odczytywany za pomocą specjalnego czytnika. Robi się to samodzielnie, a potem dawkuje insulinę. To system, który wymaga zatem dodatkowego wkładu pacjenta, ale jest on znacznie wygodniejszy niż stosowanie zwykłych gleukometrów paskowych.

Zamów systemy CGM i FGM w sklepie internetowym

Przysługująca na systemy FGM oraz CGM refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia pozwala na uzyskanie dofinansowania przy zakupie systemów do pomiaru glukozy i podawania insuliny.

Aktualnie tego typu systemy są oferowane również w sklepach internetowych, co jest dużym atutem dla osób, które doceniają taką komfortową formę zakupów. Wtedy dostępna między innymi na sensor Freestyle Libre refundacja NFZ możliwa jest do realizacji online. Wystarczy tylko wypisać formularz na stronie sklepu internetowego, a potem poczekać na jego sprawdzenie. Po akceptacji zamówienie można złożyć online i skorzystać z refundacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments