Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na terenie miasta będą widoczne po raz jedyny w współczesnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w momencie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w współczesnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, iż na wszystkim rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o inne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz czas na zimową przerwę, która zostanie oszukana na przygotowanie infrastruktury do drugiego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego spora sława wśród mieszkańców oraz turystów jest ogromna. Wydłużenie bezpłatnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to tak Rower Miejski cieszy się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i używania z alternatywnych źródeł transportu zazwyczaj istniałoby zaś będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą pozycję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze wszystek bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w współczesnym roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z układu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy przystępowało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W miar tygodnia podział umieszcza się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zainteresowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 i z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w ostatnim sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwili zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w ostatnim sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu dokonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Na pierwszym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został także rozszerzony o nową stację i kolejne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można otrzymywać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments