Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych polach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały chorował na planu jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i wymian w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do strefy A ciągnie się po prostu nie opłacać, natomiast tym samym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią a opłaty za postój w znaczeniach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dziedzinie B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na żonę A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie są jednak płacić mało niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która ma dostarczyć im miesięczny abonament we pełnych strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z kilkoma poprawkami; przede każdym wejdzie w bycie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego jest żyć płatna w stanie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata zapłacić w czasie 7 dni, nie jak prowadził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments