Nowoczesna odzież medyczna – czy w pracy można wyglądać modnie?

Nowoczesna odzież medyczna – czy w pracy można wyglądać modnie?

Polecne i promocje

Twoja prywatna garderoba nie ma znaczenia – zwłaszcza jeśli w pracy korzystasz z odgórnie narzuconego uniformu. Narzekasz, że białe kitle i mundurki dedykowane pracownikom laboratoriów, aptek, przychodni albo szpitali są nudne? Przekonaj się, że służba zdrowia może być modna! Nowoczesna odzież medyczna nie tylko zapewnia komfort, ale także – odpowiada na konkretne wytyczne prawne.

Kto jest zobowiązany do noszenia odzieży medycznej?

Zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, do noszenia odzieży medycznej zobowiązani są przedstawiciele konkretnych zawodów medycznych. Należą do nich pracownicy szpitali, przychodni, sanepidu, pogotowia, laboratoriów, centrów krwiodawstwa i aptek. Konieczność zakładania ubrań ochronnych wynika przede wszystkim z potrzeby zminimalizowania ryzyka przenoszenia się drobnoustrojów. Kolejnymi powodami, dla których jest obowiązkowa, są stworzenie bariery ochronnej dla innych szkodliwych czynników, a także – zabezpieczenie przed krwią pacjenta.

Zalety odzieży ochronnej

Starannie wybrana odzież medyczna zapewni Ci wysoki komfort pracy. Co powinno wyróżniać model, na który się zdecydujesz? Przede wszystkim – tkanina. Materiał, z którego będzie uszyty kitel, fartuch albo mundurek musi być odpowiednio wytrzymały, oddychający i jednocześnie – odporny na zagniecenia. Najczęściej wykorzystywana jest elanobawełna, czyli wysokogatunkowa mieszanka bawełny i poliestru. Takie połączenie ma mnóstwo zalet – dobrze pracuje, znosi częste i intensywne pranie i zapewnia swobodę ruchów i komfort pracy nawet podczas wielogodzinnych dyżurów.

Elanobawełna bez wątpienia jest tkaniną wielozadaniową – sprawdza się także podczas pracy w trudnych warunkach, zapewniając stałą i efektywną cyrkulację powietrza, skutecznie odprowadzają wilgoć i pozwalają czuć się świeżo przez cały dzień.

Kolorowa odzież medyczna też jest profesjonalna!

Białe kitle lekarskie i mundurki w tym samym kolorze to przeszłość! Zdecydowana większość przedstawicieli zawodów medycznych decyduje się na kolorowe propozycje – zwłaszcza że spełniają wymagania, jakie stawia się ubraniom ochronnym. Kolorowa odzież medyczna dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu medycznego. Wielość dostępnych modeli pozwala na samodzielne tworzenie stylizacji odpowiednich na każdy dzień. Co ciekawe – wybrane ubranie może zostać wzbogacone haftem komputerowym, według wskazanego przez Ciebie wzoru!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments