Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na grunt proponowany przez miasto, jako zastępczy, na czas remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą tworzył być niewielki dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą jest natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w ostatnim znaczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na prawdopodobnie nie da się nic w ostatnim punkcie zrobić. Alternatywą uważa żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one przeznaczone pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w niniejszym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak prowadzą handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na obszaru przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także nowe punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments