Czym są serwety chirurgiczne?

Czym są serwety chirurgiczne?

Warto przeczytać

Z całą pewnością można stwierdzić, że wszelkiego rodzaju serwety chirurgiczne to bardzo przydatne produkty na salach operacyjnych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwości ich zastosowania.

Czym są serwety chirurgiczne?

Serwety chirurgiczne to produkty, które są szeroko wykorzystywane na salach operacyjnych podczas wszystkich rodzajów zabiegów. Głównym celem ich stosowania jest zwiększenie komfortu pacjenta podczas wykonywanego zabiegu. Chusty chirurgiczne są podstawowymi wyrobami medycznymi, które mogą mieć dość różne parametry użytkowe. Jednak powinny one spełniać założenia Dyrektywy o Wyrobach Medycznych 93/42/EEC oraz odnosić się do standardów europejskich PN-EN 13795. Serwety sterylne, które są aktualnie dostępne w sprzedaży, różnią się między sobą kolorystyką, a także wielkością. Najczęściej są to produkty w barwach zielonych oraz niebieskich, które są spójne z wyglądem sali operacyjnej. Oprócz tego serweta chirurgiczna może występować w różnych wielkościach, które powinno się dostosować do rodzaju wykonywanego zabiegu, a także wielkości pola operacyjnego. Dzięki temu przeprowadzanie operacji na pewno będzie ułatwionym zadaniem.

Jakość produktów

Serweta chirurgiczna to produkt, który powinien się charakteryzować wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi, ponieważ wykorzystywany jest na sali operacyjnej podczas zabiegów. Nie może w trakcie realizowanych działań stracić swoich pierwotnych parametrów. Chusty chirurgiczne produkowane mogą być z dość zróżnicowanych materiałów. Najpopularniejszymi z nich jest włóknina polipropylenowa, a także włóknina celulozowa. Rodzaj wybranego materiału zależny jest przede wszystkim od przeznaczenia danego produktu. Oprócz tego serwety są również w odpowiedni sposób zabezpieczane przed utratą trwałości, co ma bardzo duże znaczenie. Najczęściej są one zabezpieczane z wykorzystaniem specjalnych folii lub po prostu impregnowane. Dzięki zastosowanym technologiom możliwe jest skuteczne wzmocnienie produktu, co przekłada się również na zwiększenie jego ogólnej wytrzymałości. Wzmocnione serwety lepiej chronią także przed płynami, które mogą się na nich znaleźć.

Zastosowanie produktów
W obecnych czasach serwety sterylne mają bardzo szerokie możliwości zastosowania ze względu na swoje korzystne parametry. Są one używane w szczególności na salach operacyjnych podczas zabiegów w różnych celach. Można nimi na przykład przecierać pola operacyjne, ponieważ są sterylne i dzięki temu w pełni bezpieczne. Jest to produkt bardzo uniwersalny, dlatego jest tak często wykorzystywany na salach zabiegowych. Oprócz tego jego użytkowanie nie powinno sprawić nikomu żadnych trudności, ponieważ jest wyjątkowo proste. W sprzedaży można znaleźć również serwety, które spełniają dodatkowe funkcje. Mogą mieć na przykład wycięte specjalne okienka lub otwory, które będą ułatwiały ich wykorzystywanie podczas zabiegów. Przedsiębiorstwo CMS Polska oferuje bardzo szeroki wybór różnych produktów. Można się z nimi zapoznać na stronie internetowej: https://sklep.cmspolska.com/produkty/serwety-i-oblozenia-operacyjne,2,3563

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments