Czego jeszcze nie wiesz o depilacji laserowej?

Czego jeszcze nie wiesz o depilacji laserowej?

Warto przeczytać

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Czym się charakteryzuje ten zabieg? Jak działają nowoczesne lasery do depilacji? Wyjaśniamy.

Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Zastanawiasz się, w jaki sposób działa laser na włosy? Melanina – barwnik znajdujący się w łodydze włosa – pochłania promieniowanie laserowe, przez co zostaje podgrzana. Natomiast cebulki włosów, odpowiedzialne za wzrost, zostają termicznie uszkodzone. Zniszczona termicznie macierz włosa nie jest w stanie się zregenerować, a zatem nie ma możliwości ponownego wzrostu. Dzięki temu nawet przez kilka lat możemy zapomnieć o laserowym usuwaniu owłosienia i jakiejkolwiek depilacji.

Skuteczność depilacji laserowej uzależniona jest od fazy wzrostu włosa. Na konkretnym obszarze skóry znajdują się włosy na różnym etapie wzrostu i nie wszystkie można usunąć za jednym razem. Jedynie podczas fazy wzrostu (anagenu) włosy mogą zostać trwale usunięte. Dlatego niezbędne jest kilkukrotne powtarzanie zabiegów. Częstotliwość depilacji laserowej oraz liczba zabiegów uzależnione są m.in. od obszaru zabiegowego. Zazwyczaj epilację powtarza się co:

  • 4 tygodnie na twarzy,
  • 6 tygodni na rękach, klatce piersiowej, plecach, brzuchu i bikini,
  • 8 tygodni na nogach.

Takie odstępy są niezbędne, by kolejne partie włosów wchodzących w fazę wczesnego anagenu, były dla lasera zauważalne i możliwe do wychwycenia. Natomiast wymagana liczba zabiegów laserowej depilacji, dająca upragniony efekt, jest uzależniona od typu owłosienia, gospodarki hormonalnej itp.

Czy epilacja laserowa boli?

Jednym z najczęstszych mitów na temat depilacji laserowej, z jakimi można się spotkać, jest to, że zabieg powoduje trudny do wytrzymania ból. Rzeczywiście, do niedawna lasery do depilacji stosowane w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, nie należały do najdelikatniejszych. Jednak dzięki prężnemu rozwojowi laseroterapii dziś pacjenci mogą poddać się zabiegowi epilacji bez obaw przed dyskomfortem. Przykładem jest laser do depilacji Thunder MT dostępny w katowickiej Klinice Miracki, który wyposażony został w specjalny system chłodzenia Skin Cryo, sprawiający, że pacjent podczas zabiegu odczuwa tylko silny chłód (wynikający z działania szafirowej płytki) oraz niewielkie ukłucia w głębi skóry.

Według opinii pacjentów klinik medycyny estetycznej depilacja nowoczesnymi laserami jest niemal bezbolesna i komfortowa. Dzięki temu można z powodzeniem wykonywać ją również w miejscach szczególnie wrażliwych i podatnych na podrażnienia, np. bikini, okolice intymne, pachy czy górna warga. Dzięki głowicom o zróżnicowanej wielkości możliwe jest szybkie usunięcie owłosienia z dużych obszarów ciała, takich jak nogi czy plecy, co skraca czas zabiegu i wpływa na jego komfort.

Laser do depilacji Thunder MT – skuteczna epilacja nawet dla blondynek

To, co wyróżnia urządzenie Thunder MT spośród starszych laserów do depilacji, to możliwość usuwania każdego rodzaju owłosienia, nawet bardzo jasnego i cienkiego. Jest to narzędzie do depilacji laserowej, które jest skuteczne nawet na ciemnej skórze. Jeszcze do niedawna efektywne usuwanie owłosienia laserem możliwe było tylko w przypadku jasnej karnacji i przy wyraźnie kontrastującym, ciemnym owłosieniu.

Swoją wysoką skuteczność Thunder MT zawdzięcza innowacyjnej technologii, czyli połączeniu dwóch najbardziej skutecznych laserów do depilacji: aleksandrytowego o długości fali 755 nm i neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. Rozwiązanie to umożliwia zindywidualizowanie epilacji laserowej, zwiększa jej skuteczność i bezpieczeństwo.

W razie innych pytań na temat depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu z ekspertami z Kliniki Miracki w Katowicach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments